مداد حسن روحانی وزارت کشور دولت یازدهم وزارت خارجه

مداد: حسن روحانی وزارت کشور دولت یازدهم وزارت خارجه اعضای کابینه ریاست جمهوری وزارت بهداشت وزیر ارتباطات انتخابات ریاست جمهوری 96

گت بلاگز اخبار بین الملل اختلاف میان ترامپ و اف‌بی‌آی بر سر انتشار یادداشت‌های محرمانه

جان کلی، مدیر دفتر دونالد ترامپ می‌گوید رئیس‌جمهوری آمریکا خیلی سریع مجوز انتشار علنی یادداشت‌های محرمانه اف‌بی‌آی را صادر خواهد کرد؛ یادداشت‌هایی که گفته می‌شو

اختلاف میان ترامپ و اف‌بی‌آی بر سر انتشار یادداشت‌های محرمانه

اختلاف میان ترامپ و اف بی آی بر سر انتشار یادداشت های محرمانه

عبارات مهم : روسیه

جان کلی، مدیر دفتر دونالد ترامپ می گوید مدیر جمهوری آمریکا خیلی سریع مجوز انتشار علنی یادداشت های محرمانه اف بی آی را صادر خواهد کرد؛ یادداشت هایی که گفته می شود از جانبداری مقام های این نهاد امنیتی و وزارت دادگستری علیه ترامپ حکایت دارد.

به گزارش ایسنا به نقل از شبکه خبری بی بی سی، کلی به شبکه فاکس نیوز گفت: این یادداشت ها به زودی منتشر خواهند شد تا تمام دنیا آنها را ببیند.

اختلاف میان ترامپ و اف‌بی‌آی بر سر انتشار یادداشت‌های محرمانه

با وجود مخالفت وزارت دادگستری و پلیس اف بی آی با علنی شدن این یادداشت ها، کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان به از طبقه بندی خارج شدن بخش هایی از این یادداشت ها رای مثبت داده است.

دموکرات ها می گویند دوین نونز، نماینده جمهوری خواه که ریاست کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان را بر عهده دارد منشتر شدن این یادداشت ها قصد تضعیف روند تحقیق و تفحص در پرونده ترامپ-روسیه را دارد که تحت نظر مدیر سابق اف بی آی، رابرت مولر در جریان است.

جان کلی، مدیر دفتر دونالد ترامپ می‌گوید رئیس‌جمهوری آمریکا خیلی سریع مجوز انتشار علنی یادداشت‌های محرمانه اف‌بی‌آی را صادر خواهد کرد؛ یادداشت‌هایی که گفته می‌شو

همزمان اف بی آی اعلام کرد با توجه به “بخش های از بین بردن شده” از این گزارش ۴ صفحه ای اکنون “صحت و درستی آنچه قرار است علنی شود به شدت زیر پرسش رفته” است.

در همین حال، رسانه های آمریکایی از اختلاف نظر جدی میان کریستوفر رای، مدیر اف بی آی و دونالد ترامپ بر سر از طبقه بندی خارج کردن این یادداشت ها خبر داده اند.

رای از سوی ترامپ جانشین جیمز کومی، مدیر برکنار شده است اف بی آی شده است ولی طی هفته های گذشته گزارش هایی از نارضایتی او نسبت به تحت فشار قرار گرفتن جهت برکناری معاونش، اندرو مک کیب و همچنین انتقادهای مکرر از صداقت و بی طرفی شرکت متبوعش انتشار یافته است.

اختلاف میان ترامپ و اف‌بی‌آی بر سر انتشار یادداشت‌های محرمانه

اف بی آی می گوید جهت بررسی محتوای گزیده ای که دوین نونز از این یادداشت ها تهیه کرده “دسترسی بسیار محدودی” به آن داده شده است و دلواپس است که علنی شدن این یادداشت ها علاوه بر لو رفتن منابع خبری اف بی آی به برملا شدن روش های تجسسی ماموران اف بی آی بینجامد.

دونالد ترامپ تا آخر هفته جاری وقت دارد که مصوبه کمیته اطلاعات کنگره را جهت از طبقه بندی خارج کردن این یادداشت ها تایید کند و یا جلوی انتشار علنی آنها را بگیرد.

جان کلی، مدیر دفتر دونالد ترامپ می‌گوید رئیس‌جمهوری آمریکا خیلی سریع مجوز انتشار علنی یادداشت‌های محرمانه اف‌بی‌آی را صادر خواهد کرد؛ یادداشت‌هایی که گفته می‌شو

جمهوری خواهانی که این یادداشت ها را دیده اند می گویند در نسخه چهار صفحه ای که آنها خوانده اند آشکار است که چه طور وزارت دادگستری از قدرت خود جهت شنود و جاسوسی از یک عضو ستاد انتخاباتی ترامپ، سوء استفاده کرده است.

با وجود این کریستوفر رای، مدیر اف بی آی به نشریه بلومبرگ گقته این یادداشت ها “به مبحثی نادرست دامن می زنند”.

اختلاف میان ترامپ و اف‌بی‌آی بر سر انتشار یادداشت‌های محرمانه

وزارت دادگستری آمریکا هم انتشار این یادداشت ها را “بی مبالاتی محض” ارزیابی کرده است.

اما جان کلی، مدیر دفتر دونالد ترامپ به فاکس نیوز گفته: “برای همین است که مکررا می گویم (ترامپ) یک مدیر جمهور بی همتاست. او می خواهد همه چیز در دسترس مردم آمریکا قرار بگیرد تا خود آنها قضاوت کنند.”

این در حالی است که دموکرات ها و اف بی آی می گویند در نسخه ۴ صفحه ای که جمهوری خواهان آماده کرده اند، “بخش هایی گزینشی و با قصد ضربه زدن به تحقیقات بازرس ویژه” گزینش شده است اند.

دموکرات های کنگره آمریکا هم تلاش کردند در برابر این گزارش ۴ صفحه ای یک نسخه موازی آن را از طبقه بندی خارج کنند ولی با در نظرگرفتن این که اکثریت مجلس نمایندگان کنگره در اختیار جمهوری خواهان هست، طرح پیشنهادی آنها رای نیاورد.

آنها می گویند حالا که دامنه تحقیقات بازرس مولر به حلقه مهم یاران ترامپ رسیده و صحبت از درخواست مصاحبه مستقیم با خود مدیر جمهوری مطرح شده است هست، جمهوری خواهان منشتر شدن “گزینشی این یاداشت ها” قصد تضعیف این تحقیقات و بدنام کردن اف بی آی را دارند.

رابرت مولر که در گذشته مدیر پلیس فدرال آمریکا بوده است تلاش می کند مشخص کند که آیا میان تیم تبلیغاتی دونالد ترامپ و مقامات روسیه همکاری و هماهنگی هایی وجود داشته است یا خیر. تحقیقات راجع به این پرونده سال گذشته زمانی وارد مرحله حساس شد که دونالد ترامپ، جیمز کومی را از ریاست آف بی آی برکنار کرد. دموکرات های کنگره آمریکا اقدام ناگهانی ترامپ را در خصوص برکناری جیمز کومی از ریاست اف بی آی تلاش جهت مختل کردن تحقیق راجع به همدستی احتمالی نزدیکان مدیر جمهور آمریکا و مقامات روسیه در کارزار انتخابات ریاست جمهوری آمریکا می دانند.

اواخر سال ۲۰۱۶ دستگاه های اطلاعاتی آمریکا در گزارش جنجال برانگیز که بر پایه اطلاعات جمع آوری شده است به وسیله پلیس فدرال آمریکا اف بی،آی، شرکت اطلاعات مرکزی آمریکا، سیا و شورای امنیت ملی آمریکا­، ان اس ای، تهیه شده است بود، تاکید کردند ­ولادیمیر پوتین، مدیر جمهور روسیه دستور داده بود به منظور کمک به گزینش ­دونالد ترامپ در انتخابات هشتم نوامبر سال ۲۰۱۶ آمریکا و بی اعتبار کردن کارزار تبلیغاتی هیلاری کلینتون، بر روند انتخابات آمریکا اعمال نفوذ شود.

طبق این گزارش نشانه تلاش های روسیه جهت تاثیرگذاری بر انتخابات آمریکا خدشه دار کردن صورت هیلاری کلینتون، تضعیف جایگاه وی ­و در نهایت جلوگیری از پیروزی وی در انتخابات بوده هست. البته این گزارش اسناد و شواهد ملموس ­یا اطلاعاتی در رابطه با شنودهایی که ­آژانس های مخفی­ آمریکا جهت جمع آوری این اطلاعات، تهیه گزارش یادشده و ­نتیجه گیری های آن انجام داده، ارائه نکرده هست. ­

دونالد ترامپ نیز با رد این گزارش، هر گونه تبانی میان ستاد تبلیغاتی خود را با روسیه تکذیب کرده و خود را قربانی غرض ورزی ها و خصومت های رقبای دموکراتش می داند.

واژه های کلیدی: روسیه | انتشار | آمریکا | اطلاعات | یادداشت | اطلاعات | انتخابات | دونالد ترامپ | رسانه های آمریکا | ستاد انتخاباتی ترامپ | انتخابات ریاست جمهوری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs