مداد حسن روحانی وزارت کشور دولت یازدهم وزارت خارجه

مداد: حسن روحانی وزارت کشور دولت یازدهم وزارت خارجه اعضای کابینه ریاست جمهوری وزارت بهداشت وزیر ارتباطات انتخابات ریاست جمهوری 96

گت بلاگز اخبار اجتماعی ورود ۵۰ نفر در هر ساعت به زندان‌ها

رئیس انجمن مددکاری اجتماعی با اشاره به اینکه در هر ساعت ۵۰ نفر وارد زندان‌ها می‌شوند بر استفاده از مجازات‌های جایگزین جهت کم کردن پیامدهای زیاد کردن حضور مجرمان

ورود ۵۰ نفر در هر ساعت به زندان‌ها

ورود ۵۰ نفر در هر ساعت به زندان ها

عبارات مهم : زندان

رئیس انجمن مددکاری اجتماعی با اشاره به اینکه در هر ساعت ۵۰ نفر وارد زندان ها می شوند بر استفاده از مجازات های جایگزین جهت کم کردن پیامدهای زیاد کردن حضور مجرمان در زندان تاکید کرد.

سید حسن موسوی چلک در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به ورود سالیانه ۴۲۰ تا ۴۳۰ هزار مجرم به زندان ها، افزود: بر اساس بازبینی هایی که در قانون مجازات اسلامی انجام شده، ظرفیت هایی جهت استفاده از مجازات های جایگزین در قانون تعبیه شده است و در بندهای متعددی در استفاده از مددکاری اجتماعی تاکید شده است است.

ورود ۵۰ نفر در هر ساعت به زندان‌ها

وی با اشاره به اینکه در ماده ۶۴ قانون مجازات اسلامی بر اساس مجازات های جایگزین حبس، استفاده از ظرفیت ارائه خدمات عمومی رایگان به مردم، جزای نقدی، غیرنقدی و محرومیت از حقوق اجتماعی آینده نگری شده است هست، اظهار کرد: این موارد در صورت گذشت فرد شاکی و برقرار بودن شرایط تخفیف بر اساس نوع جرم می تواند اجرا شود.

به گفته مدیر انجمن مددکاری اجتماعی یکی از تغییرات تازه و مثبت نظام قضایی در دنیا این است که مردم جهت هر موضوعی به زندان نروند. به نظر می رسد این رویکرد همچنان در کشور ما فراگیر نشده است و تنها بعضی از قضات از این ظرفیت استفاده می کنند.

رئیس انجمن مددکاری اجتماعی با اشاره به اینکه در هر ساعت ۵۰ نفر وارد زندان‌ها می‌شوند بر استفاده از مجازات‌های جایگزین جهت کم کردن پیامدهای زیاد کردن حضور مجرمان

موسوی چلک با تاکید بر اینکه ابتدا باید قضات در مورد استفاده از این روش توجیه شوند، تصریح کرد: مردم نیز باید با این نوع مجازات آشنا شوند تا در صورت امکان با گذشت از شکایت خود در مورد فرد خاطی مجازات جایگزین استفاده شود. همچنین در این شرایط بعضی از شرکت ها می توانند با اجرای مجازات جایگزین از این افراد جهت ارائه خدمات عمومی استفاده کنند. البته این خدمات می تواند تنها محدود به ظرفیت شرکت های دولتی نباشد و نهادهای غیردولتی را نیز در بر بگیرد.

وی در ادامه تاکید کرد: بهره گیری از ظرفیت مجازات های جایگزین می تواند باعث استفاده سیستم قضایی از مددکاران اجتماعی شود. همچنین در ماده ۷۷ قانون مجازات اسلامی آینده نگری شده است است که قاضی باید به تعداد مورد نیاز مددکاران اجتماعی را در اختیار داشته باشد، این در حالیست که رویکرد بسیاری از قضات بهره گیری از مجازات زندان است.

به گفته مدیر انجمن مددکاری اجتماعی سیاست های کلی نظام قضایی نیازمند بازبینی هست، هر چند در سال های اخیر با توسعه بخش اجتماعی، قوه قضاییه و نیروی انتظامی نسبت به این گونه پرسشها حساس و دغدغه مند شده است اند.

ورود ۵۰ نفر در هر ساعت به زندان‌ها

واژه های کلیدی: زندان | قانون | اسلامی | مجازات | استفاده | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs